News From Us

ASAŞ, sürekli gelişim ve hayat boyu eğitim için ASAŞ AKADEMİ’yi kurdu.
30.12.2018
ASAŞ, sürekli gelişim ve hayat boyu eğitim için ASAŞ AKADEMİ’yi kurdu.
30.12.2018

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında 91. sırada yer alan, Avrupa’daki lider üreticilerden biri olan ASAŞ; tüm çalışanları ve etkileşimde olduğu tüm paydaşları için mesleki ve bireysel gelişimi hedefleyen bir oluşumun temellerini attı. Sürekli gelişimi arayarak mükemmele yolculuk hedefiyle ve sürekli öğrenmenin toplumların gelişmesine sağladığı katkının bilinciyle ASAŞ, eğitim ve gelişime verdiği desteği ASAŞAKADEMİ çatısı altında, daha da geliştirerek yürütme kararı aldı. 

Firma; yönetim kurulu başkanı ve üyeleri, genel müdür ve üst yönetim ekibinin de katılımı ile ASAŞ AKADEMİ’nin açılışını yaptı. Program, Genel Müdür Sn. Bülent Akif Atabay’ın açılış konuşması ile başlayıp, Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Safa Bayar Yavuz’un ASAŞ AKADEMİ bünyesinde verdiği ilk eğitim olan ‘’ASAŞ’ın Tarihçesi ve Liderlik’’ konulu eğitimi ile devam etti.

Sakarya bölgesinde yer alan son teknoloji ile donatılmış 5 üretim tesisinin ihtiyaçları da gözetilerek teknik eğitimler için oluşturulan ‘’ASAŞ AKADEMİ Teknik Eğitim Atölyesi’’ de aynı gün ASAŞ ailesine kazandırıldı. Teknik atölyeye ASAŞ’ın en eski çalışanı olan ve halen Yönetim Projeleri Grup Müdürü olarak görevine devam eden Alaattin Doğru’nun ismi verildi.

ASAŞ; çalışanlarının yetkinliklerini iç ve dış eğitimlerle geliştirmek, kariyer basamaklarında ilerlerken ihtiyaç duydukları kişisel ve mesleki desteği sağlamak amacıyla çıktığı bu yolda, geleceğin yöneticilerini de kendi bünyesinde yetiştirmeyi hedefliyor.

Bu yeni yaklaşımıyla ASAŞ; sadece kendi çalışanlarının değil tedarikçilerinin ve bayilerinin de gelişimi için eğitim programları hazırlıklarını sürdürüyor. Çalışanlarının çocuklarını da unutmayan ASAŞ, ‘’Sanat Eğitimi’’ ile bireysel farkındalık ve gelişimi erken yaşlardan başlayarak desteklemeyi hedefliyor.