AR-GE

ASAŞ Ar-Ge Merkezi’ne bağlı dört müdürlükten biri olan ASAŞ PVC Profil ve Panjur Ar-Ge Müdürlüğü 2015 Nisan ayında kurulmuştur. ASAŞ PVC Profil ve Panjur Ar-Ge Müdürlüğü, paydaşları için katma değer yaratan hizmet, proses ve ürünler konusunda çalışmalar yürütmektedir.

Teknik ve ekonomik yönden hızla değişen dinamik bir sektörde faaliyet gösteren ASAŞ PVC Profil ve Panjur İş Birimimiz; AR-GE olarak sahip olduğu teknik ekibiyle günümüz teknolojilerini takip ederek çağın gereksinimlerini yakalamayı görev edinmiş, yaşam boyu öğrenme, fikir ve proje yönetimi, iş birliği yönetimi ve entelektüel varlık yönetiminin parçası olmakta, bilgi paylaşımı fikrini benimseyerek yayınlanan makaleler ile sektöre katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Ürün gruplarımızdan olan panjur sistemleri; ısı, ses ve ışık yalıtımı ile beraber enerji tasarrufu sağlamasının yanında güvenlik açısından da koruyucu olduğu için tercih edilmektedir. Gelişen teknoloji ile beraber insanlığın değişen taleplerini karşılamak amacıyla Ar-Ge ekibimiz, müşteri memnuniyeti odaklı, kullanıcı dostu, inovatif yeni ürün ve sistem tasarımları yapmakta, tasarımlarını bilgisayar destekli mühendislik analizleri ve akredite laboratuvar testleri ile doğrulamakta, ihtiyaçlara en uygun ve kaliteli prosesler geliştirerek çözüm üretmektedir. Ar-Ge çalışmaları sonucu alınan çıktılar patentlenerek koruma altına alınmaktadır.